Partnerství s hasiči Edertal

Partnerství mezi Hornočermenskými hasiči a hasiči z Edertalu

Od doby stanového tábora krajského hasičského sboru Waldeck-Frankenberg v roce 1988 v Arolsenu trvá přátelství hasičského mládežnického sboru Edertal s českými mladými hasiči. Na tomto táboře byla každé obci přidělena jedna zahraniční skupina, pro nás to byla hasičská mládež okresu Ústí nad Orlicí. Ihned byla uzavřena přátelství a už v roce 1989 jsme se poprvé navštívili. Od té doby se výměnné pobyty konají každoročně.

V roce 2004 se účastnili zastupitelé Edertalu 700. výročí od vzniku obce a 125. výročí od založení hasičského sboru v Horní Čermné. Při těchto setkáních byla zmíněna myšlenka o založení partnerství obcí. Koncem roku 2004 bylo partnerství odsouhlaseno zastupitelstvem obce Edertal.

V roce 2008 bylo při návštěvě v hale v Affoldernu oslaveno již 20. výročí přátelství obou hasičských sborů, s fotkami předešlých pobytů a s hudbou.

Výměnné pobyty jsou podporovány Česko - německým fondem budoucnosti.

Česko-německý fond budoucnosti

EDERTAL 2014  -  15.8.-22.9.2014

foto na:  www.sdh-hc.rajce.net

Edertal 2012

Fotky z letošního Edertalu se pomalu začínají kupit na www.sdh-hc.rajce.net !

Článek:

Z DALŠÍCH WEBŮ